Москва витратила $2 млрд на терористів в Донбасі в 2016-му році

Цього року Володимир Путін поставив завдання скоротити витрати за рахунок так званої націоналізації українських підприємств.

Людина на прізвище Курченко використовується російською владою як прокладка в рамках так званої націоналізації на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Про це розповідається в великому спецпроекті LIGA.net, присвяченому триріччю російсько-української війни «Війна 2017».
«Росія не збирається йти з Донецька і Луганська. Вона, навпаки, інтегрується туди все глибше. Зараз, каже перший віце-спікер українського парламенту  Ірина Геращенко, там триває рейдерство і злодійство підприємств — те, що росіяни і їх ставленики в Донбасі називають «націоналізацією», — сказано в матеріалі.

«Місцеве населення грабують і позбавляють роботи, створюються передумови для важких гуманітарних проблем, збільшуються загрози техногенних і екологічних катастроф. Окупанти руйнують інфраструктуру і можливості для нормальної роботи і життя», — каже віце-спікер Ради.

За версією співрозмовників в оточенні президента Петра Порошенка, росіяни влаштували так звану націоналізацію в Донбасі з однією метою. Володимир Путін, за їхніми словами, шукає шляхи зниження витрат на утримання терористичних анклавів в Донецьку і Луганську. «За даними наших аналітиків, тільки за 2016-й рік росіяни витратили на Донбас близько $2 мільярдів. Це в цілому на все. Зараз їх мета — якщо не зробити ці території такими, що окупаються, то хоча б знизити витрати», — стверджує співрозмовник LIGA.net в АП.

На думку Банкової, в результаті блокади Донбасу і  «націоналізації», що послідувала за цим, росіяни зможуть знизити витрати на війну $1 мільярда в рік в результаті переділу власності, сплати податків в РФ і перенаправлення експорту з захоплених підприємств. З іншого боку, практично всі захоплені росіянами підприємства — прямі конкуренти заводів, існуючих в Росії. Не виключено, що для вкрадених заводів «націоналізація» в результаті закінчиться банкрутством і перетворенням в металобрухт.

За «націоналізацію» в Донбасі, за даними співрозмовників, відповідає силове крило Путіна — люди з орбіти глави ФСБ Олександра Бортнікова, на якого Заходом накладені санкції. Підлеглі і пов’язані з ним силовики, за даними джерел LIGA.net, контролюють підставну особу на прізвище Курченко. «Самого Курченка ніколи не було і немає як самостійної фігури. Як і раніше, він просто ганчір’яна лялька. Оскільки вибору йому ніхто не залишає, то через нього налагоджують схеми постачання сировини і продукції з окупованих територій Донбасу до Росії. Один із прикладів такого контролю — Харцизький трубний завод», — говорить джерело в АП.

Крім того, розповідаючи про ситуацію на окупованих територіях, в оточенні президента пояснили і рішення росіян і їх людей з терористичних організацій ДНР і ЛНР видавити Ріната Ахметова з Донбасу і заборонити йому поставки гуманітарної допомоги цивільним на окупованій території. «На Ахметова тиснули безпосередньо з Кремля через його підтримку політичних партій в Україні. Говорили: хочеш комусь платити — плати Опозиційному блоку, а краще взагалі не лізь в політику», — стверджують співрозмовники.


Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *