Про це на сторінці у Facebook написала перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

«Взяла участь у зустрічі Президента України з делегацією Конгресу США… Ми запросили наших американських партнерів відвідати Донбас, аби на власні очі побачити наслідки російської військової агресії», – написала вона.

За словами Геращенко, під час зустрічі ключовими питаннями були безпекові: ситуація на Донбасі в контексті російської військової агресії, продовження санкцій проти РФ до повного виконання Мінських угод, ситуація з правами людини в анексованому Криму, де знищується все українське і кримськотатарське.

Крім того, особливу увагу Президент приділив темі заручників, закликав конгресменів посилити тиск на РФ задля вирішення гуманітарних проблем, зокрема, і звільнення заручників.

Окрім цього, Геращенко розповіла, що під час зустрічі Президент висловив свої співчуття американцям через загибель громадянина США – представника місії СММ ОБСЄ, який підірвався під час теракту на окупованій Луганщині. Глава держави засудив останню ганебну історію спроб сексуальних домагань з боку озброєних бойовиків до представниці місії СММ ОБСЄ і закликав американських партнерів більш жорстко реагувати на всі факти тиску і шантажу проти цивільних, неозброєних представників спостережної місії ОБСЄ.

Ірина Геращенко також наголосила, що Україна засуджує будь-який тиск на цивільну місію СММ ОБСЄ.